Events

PROMYS Europe 2019

PROMYS Europe is designed to encourage mathematically ambitious students who are at least 16 to explore the creative world of mathematics. Participants tackle fundamental mathematical questions within a richly stimulating and supportive community of fellow first-year students, returning students, undergraduate counsellors, research mentors, faculty, and visiting mathematicians.

INTED2019

The 13th annual International Technology, Education and Development Conference, INTED2019, will be held in Valencia (Spain) on the 11th, 12th and 13th of March, 2019.

ŠKOMAM - Škola matematického modelování

Ve dnech 28. - 30. 1. 2019 proběhne již patnáctý ročník semináře Škola matematického modelování (ŠKOMAM), který je určen zejména pro studenty posledních ročníků středních škol.

Seminář se poprvé konal v únoru 2005 a ve stejné podobě probíhá každý rok. Dopoledne se skládá z popularizačních přednášek a v odpoledních počítačových cvičeních mají studenti možnost si sami vyzkoušet matematické modelování s využitím  vhodného softwaru.

38. mezinárodní konference Historie matematiky

38. mezinárodní konferenci Historie matematiky  se bude konat v Poděbradech ve dnech 24. až 28. srpna 2018.

Akce je zaměřena na historii matematiky a historii jejího vyučování a snaží se poskytnout dostatečný prostor k aktivním vystoupením, diskusím i neformálním setkáním všem účastníkům - matematikům, historikům matematiky, učitelům vysokých i středních škol, doktorandům i všem dalším zájemcům o matematiku a její historii.

Počítač ve škole

Celostátní konference učitelů ZŠ a SŠ se koná 27.–29. března 2018 na gymnáziu v Novém Městě na Moravě.  Jedná se o  jubilejní 15. ročník konference Počítač ve škole. Přijďte se inspirovat novinkami a trendy ve využívání digitálních technologií ve výuce. Opět vás čeká spousta přednášek, praktických workshopů i prezentací firem.

Více viz http://www.pocitacveskole.cz/

MODAM - Moderní aplikace matematiky

Akreditovaný seminář MODerní Aplikace Matematiky (MODAM) je určen učitelům středních škol. V rámci letošního tématu "Matematika jako mocný nástroj k řešení problémů" bychom chtěli učitelům matematiky ukázat několik jednoduchých praktických aplikací matematiky, které je možné zařadit do výuky nejen ve chvílích, kdy se ozve „A k čemu to je dobré?“. Předpokládaná délka semináře je 7 hodin.

Dva dny s didaktikou matematiky

Dvacátý druhý ročník konference Dva dny s didaktikou matematiky, kterou pořádá katedra matematiky a didaktiky matematiky PedF UK v Praze spolu se Společností učitelů matematiky JČMF se bude konat ve dnech 15. – 16. 2. 2018 na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze . Obdobně jako v předchozích ročnících bude konference zaměřena na prezentaci osobních zkušeností učitelů s vyučováním matematice a výsledků práce z různých oblastí didaktiky matematiky, a to formou přednášek, vystoupení v sekcích, pracovních dílen a otevřených hodin přímo na školách.