Events

Educating the Educators III

Educating the Educators III - International Conference on Approaches to Scaling-up Professional Development in Maths and Science Education

Educators, researchers and policy-makers are invited to submit proposals on three main topics for the third edition of the “Educating the Educators” conference that takes place in Freiburg, Germany, on 7 and 8 October 2019. The deadline to submit proposals for the conference is 16 March 2019.

Tvoříme s iPadem a pro iPad

Letní škola „Tvoříme s iPadem a pro iPad“ je akce pro všechny zájemce ze školství, kteří si chtějí rozšířit a procvičit své dovednosti ve využití ICT ve výuce. Není to jen o práci s iPadem, ale také o využití webových nástrojů, nápadech do výuky, výměně zkušeností a navazování nových kontaktů.

PROMYS Europe 2019

PROMYS Europe is designed to encourage mathematically ambitious students who are at least 16 to explore the creative world of mathematics. Participants tackle fundamental mathematical questions within a richly stimulating and supportive community of fellow first-year students, returning students, undergraduate counsellors, research mentors, faculty, and visiting mathematicians.

INTED2019

The 13th annual International Technology, Education and Development Conference, INTED2019, will be held in Valencia (Spain) on the 11th, 12th and 13th of March, 2019.

Dva dny s didaktikou matematiky

Dvacátý třetí ročník konference Dva dny s didaktikou matematiky, kterou pořádá katedra matematiky a didaktiky matematiky PedF UK spolu se Společností učitelů matematiky JČMF se bude konat ve dnech 14. – 15. 2. 2019 na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Obdobně jako v předchozích ročnících bude konference zaměřena na prezentaci osobních zkušeností učitelů s vyučováním matematice a výsledků práce z různých oblastí didaktiky matematiky, a to formou přednášek, vystoupení v sekcích, pracovních dílen a otevřených hodin přímo na školách.

Seminář o výuce matematiky pro učitele SŠ a 2. st. ZŠ

Tradiční Seminář o výuce matematiky pro učitele SŠ a 2. st. ZŠ, se bude konat v pátek dne 1. 2. 2019 od8:00 na Budově A, Přírodovědecké fakulty, Ostravské univerzity, 30. dubna 22, Ostrava. Registrace účastníků bude zahájena v 7:30.

Na semináři budou předneseny referáty:

• dr. Josef Kubát - „Koktejl příkladů z matematiky“
  • prof. Josef Molnár - „Matematická terminologie včera, dnes a zítra

Účast na akreditovaném semináři je v letošním roce zdarma.

ŠKOMAM - Škola matematického modelování

Ve dnech 28. - 30. 1. 2019 proběhne již patnáctý ročník semináře Škola matematického modelování (ŠKOMAM), který je určen zejména pro studenty posledních ročníků středních škol.

Seminář se poprvé konal v únoru 2005 a ve stejné podobě probíhá každý rok. Dopoledne se skládá z popularizačních přednášek a v odpoledních počítačových cvičeních mají studenti možnost si sami vyzkoušet matematické modelování s využitím  vhodného softwaru.