O portálu

Užití počítačů ve výuce matematiky 2023

Petra Vondráková a Petr Beremlijski z Katedry aplikované matematiky, Fakulty elektrotechniky a informatiky, VŠB - Technické univerzity Ostrava a Adam Hlaváč z Gymnázium Hladnov a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Ostrava se ve dnech 9. až 11. listopadu 2023 zúčastnili konference Užití počítačů ve výuce matematiky v Českých Budějovicích.

Když se řekne CLIL

CLIL (Content and Language Integrated Learning) je duálně zaměřený přístup, při kterém se pro výuku odborných předmětů používá v menší nebo větší míře cizí jazyk. Nás zajímá především propojení matematiky a angličtiny.

Výměnný pobyt očima studentů Hladnova

Hladnov ve Valencii

Učitelé naší školy jsou už třetí rok zapojení do tvorby mezinárodního portálu Math4U, jehož cílem je pomoci studentům středních škol s matematikou formou hravého procvičování. V rámci tohoto projektu se v dubnu 2022 studenti čtvrtého bilingvního ročníku David Mácha, Karolína Miškářová, Štěpán Elbl, Viktorie Šulová, Veronica Biagini (4.S) společně s Matějem Šindlerem (2.A) zúčastnili s paní profesorkou Ivou Skybovou výletu do španělské Valencie.