Pomoc pre aplikáciu Math4S Easy

Úvod

Aplikácia Math4Student Easy (ďalej len Math4S Easy) je určená na online precvičovanie celej stredoškolskej matematiky. Na rozdiel od Math4Student ale obsahuje len úlohy, ktoré sú riešitelné „z hlavy“, tj. bez použitia pera a papiera, a je primárne pripravená pre mobily a tablety. Vďaka tomu si môžeš precvičovať i cestou do školy, v autobuse, vo vlaku alebo pri čakání na zastávke alebo v škole cez prestávku.

Math4S Easy využíva databázu viac ako 2 000 otázok, ktorá je rozdelená do 12 oblastí a 56 podoblastí. Aplikácia vygeneruje interaktívny test podľa tvojich požiadaviek. Teraz ti poradíme, ako s aplikáciou pracovať!

Horné menu

Horné menu, ktoré je stále k dispozíci, obsahuje tlačítka pre prepínanie medzi jazykmi a tlačítko „←“ na posúvanie spät o jednu stranu.

Celá aplikácia je multijazyčná a dá sa kedykoľvek prepínať medzi češtinou (CS), angličtinou (EN), poľštinou (PL) a slovenčinou (SK).

Výber oblasti

Domovská stránka aplikácie slúží na výber oblasti, ktorú si chceš precvičiť. Ako je daná oblasť rozčlenená zistíš, ak klikneš na tlačítko „i“.

Kliknutím na danú oblasť sa potom dostaneš na zoznam podoblastí (podtém).

Výber podoblasti a počtu otázok z rôznych častí

Každá podoblasť obsahuje otázky, ktoré sú rozdelené do částí A, B a C. Pritom

• Časť A obsahuje učivo, ktorým se obvykle v škole začíná,
  • Časť B obsahuje učivo naväzujúce,
  • Časť C obsahuje zložitejšie učivo alebo učivo, ktoré sa nepreberá na všetkých školách.

U každej podoblasti je znova tlačítko „i“, pomocou ktorého sa dozvieš, aké typy otázok patria do každej časti.

Posúvaním pri každej časti si vybereš počet otázok daného zamerania. Vpravo vedľa posúvania sú dve čísla. Prvá ťa informuje, koľko máš vybratých otázok z tejto časti a podoblasti (po vstupe na stránku nieje nikde vybratá žiadna otázka a preto je tam nula). Druhé znamená celkový počet otázok, ktoré sú k dispozíci pre túto podoblasť a časť.

Z každej podoblasti a časti si môžeš vybrať maximálne 10 otázok. Akonáhle si vyberieš počet otázok, klikni na tlačítko „Vygeneruj test“. Pozor, toto tlačítko nie je aktívne, ak si zvolíš menej než 1 otázku alebo viac než 10.

Test a jeho ovládanie

Ihned po stlačení tlačítka „Vygeneruj test“ získaš svoj test a uvidíš prvú testovú otázku. Otázka má vždy zadanie a ponuku odpovedí.

Kliknutím na políčko s odpoveďou okamžite získavaš spätnú väzbu. Palec hore znamená správnu odpoveď a palec dole nesprávnu odpoveď. Odpoveď, ktorú si si zvolil, je ohraničená.

Ak chceš, môžeš na otázky odpovedať v ľubovoľnom poradí.  Medzi otázkami se dá pohybovať buď pomocou čiernych šípok (dopredu, dozadu) alebo v zozname otázok, ktorý otvoríš cez „Zoznam otázok“. V tomto zozname vidíš, na ktoré otázky si už odpovedal a ako (nesprávne, správne) a na ktoré ešte nie. Tiež sa dá z tohoto zoznamu priamo skočiť na akúkoľvek otázku. Zoznam možno skryť opätovným kliknutím na „Zoznam otázok“.

Test možno kedykoľvek ukončiť kliknutím na „Ukonči test“. Ihneď sa objaví grafické i slovné hodnotenie testu. I po ukončení môžeš prechádzať všetkými otázkami a pozrieť sa na správne odpovede.

Tlačítkom ← z horného menu se môžeš vrátiť na výber podoblastí a vygenerovať si ďalší test.