Nápověda pro aplikaci Math4S Easy

Úvod

Aplikace Math4Student Easy (dále jen Math4S Easy) je určená k online procvičování celé středoškolské matematiky. Na rozdíl od Math4Student ale obsahuje pouze úlohy, které jsou řešitelné „z hlavy“, tj. bez použití tužky a papíru, a je primárně připravena pro mobily a tablety. Díky tomu si můžeš procvičovat i cestou do školy v autobuse, ve vlaku nebo při čekání na zastávce nebo ve škole o přestávce.

Math4S Easy využívá databázi přes 2 000 otázek, která je rozdělena do 12 oblastí a 56 podoblastí. Aplikace vygeneruje interaktivní test dle tvých požadavků. Nyní ti poradíme, jak s aplikací pracovat!

Horní menu

Horní menu, které je stále k dispozici, obsahuje tlačítka pro přepínání mezi jazyky a tlačítko „←“ k posunu zpět o jednu stranu.

Celá aplikace je multijazyčná a lze se kdykoliv přepínat mezi češtinou (CS), angličtinou (EN), polštinou (PL) a slovenštinou (SK).

Výběr oblasti

Domovská stránka aplikace slouží pro výběr oblasti, kterou si chceš procvičit. Jak je daná oblast rozčleněna se dozvíš, klikneš-li na tlačítko „i“.

Kliknutím na danou oblast se pak dostaneš na seznam podoblastí (podtémat).

Výběr podoblasti a počtu otázek z různých částí

Každá podoblast obsahuje otázky, které jsou rozděleny do částí A, B a C. Přitom

• část A obsahuje učivo, kterým se obvykle ve škole začíná,
  • část B obsahuje učivo navazující,
  • část C obsahuje složitější učivo nebo učivo, které se nebere na všech školách.

U každé podoblasti je opět tlačítko „i“, pomocí něhož se dozvíš, jaké typy otázek patří do každé z částí.

Posuvníkem u každé části si vybereš počet otázek daného zaměření. Vpravo vedle posuvníku jsou dvě čísla. První tě informuje, kolik máš vybráno otázek z této části a podoblasti (po vstupu na stránku není nikde vybrána žádná otázka a proto je tam nula). Druhé značí celkový počet otázek, které jsou k dispozici pro tuto podoblast a část.

Z každé podoblasti a části si můžeš vybrat maximálně 10 otázek. Jakmile vybereš počet otázek, klikni na tlačítko „Vygeneruj test“. Pozor, toto tlačítko není aktivní, pokud zvolíš méně než 1 otázku nebo více než 10.

Test a jeho ovládání

Ihned po stisku tlačítka „Vygeneruj test“ získáš svůj test a uvidíš první testovou otázku. Otázka má vždy zadání a nabídku odpovědí.

Kliknutím na políčko s odpovědí okamžitě získáváš zpětnou vazbu. Palec nahoru znamená správnou odpověď a palec dolů špatnou odpověď. Odpověď, kterou jsi zvolil, je ohraničená.

Pokud chceš, můžeš na otázky odpovídat v libovolném pořadí.  Mezi otázkami se lze pohybovat buď pomocí černých šipek (vpřed, vzad) anebo v seznamu otázek, který otevřeš přes „Seznam otázek“. V tomto seznamu vidíš, na které otázky jsi už odpověděl a jak (špatně, správně) a na které ještě ne. Také lze z tohoto seznamu přímo skočit na jakoukoliv otázku. Seznam lze skrýt opětovným kliknutím na „Seznam otázek“.

Test lze kdykoliv ukončit kliknutím na „Ukonči test“. Ihned se objeví grafické i slovní hodnocení testu. I po ukončení můžeš procházet všemi otázkami a podívat se na správné odpovědi.

Tlačítkem ← z horního menu se můžeš vrátit na výběr podoblastí a vygenerovat si další test.