Gymnázium Viliama Paulinyho-Tótha vo Valencii

Checo

Math4U2 Erasmus+ vo Valencii

V dňoch 3. 4. 2022 – 8. 4. 2022 sme sa my, študentky tried IV. B Rebeka Čamborová, Lucia Ferenčíková a IV. E Laura Kohútová, Lenka Mokrá, Lucia Zigová pod vedením pani profesorky Čamborovej, zúčastnili projektu Math4U2 v španielskej Valencii.

Prežili sme týždeň plný nezabudnuteľných zážitkov. Pozreli sme si historické centrum mesta, kde sme videli známu Corridu, architektonicky zaujímavú hlavnú stanicu alebo trh Mercat Central plný vôní a chutí typických pre Španielsko. Taktiež sme navštívili partnerskú školu, kde sme odprezentovali našu krajinu, mesto a gymnázium. Veľa o podmorskom živote sme sa dozvedeli na celodennej prehliadke Oceanográfic de Valencia, ležiaceho v koryte odklonenej rieky Turia, kde sme taktiež absolvovali filmové predstavenie o vesmíre. Po troch dňoch nabitých programom sme si aj s pani profesorkou zaslúžili vytúžený oddych na pláži. Krajšie ukončenie týždňa ako na pláži zohriatej slnkom sme si nevedeli predstaviť.

Lucia Zigová, IV. E