Zajímavosti

Jak se efektivně učit? Zapomínání je normální a čtení pořád dokola nepomáhá....

Česky

„Proč se neučíš? Běž se učit!” Jako byste se slyšeli, že? Tohle magické zaklínadlo se poměrně často nese leckterými českými domácnostmi. Jenže hodně dlouho se učit ještě neznamená hodně se toho naučit. Co má dítě sedící nad vyjmenovanými slovy nebo příklady na čtvrtletku z matematiky konkrétně udělat, aby mu znalosti v hlavě zůstaly, ideálně co nejdéle?

Časopis Rozhledy matematicko-fyzikální na webu

Česky

Skvělá zpráva! Časopis Rozhledy matematicko-fyzikální je nově přístupný v elektronické verzi zdarma všem na adrese rozhledy.jcmf.cz (všechna čísla od roku 2019) a dml.cz (všechna čísla od roku 2005).

Jedná se o recenzovaný časopis zaměřený na středoškolské studenty se zájmem o matematiku, fyziku a informatiku a jejich profesory, ale i širokou veřejnost se zájmem o M, F, I.

Finská platforma Eduten míří do českých škol

Česky

Jak se dobře naučit matematiku? Někomu je dáno shůry, jiní potřebují napočítat spoustu příkladů a získat v různých operacích jistotu a rutinu. V jedné třídě spolu sedí různé děti, které potřebují různý přístup, a zvládnout by to měl jeden učitel. Od příštího školního roku by českým učitelům matematiky mohla práci ulehčovat finská platforma Eduten.