Akce

MODAM 2020

 

Letošní seminář pro učitele MODAM 2020 na téma Matematika nejsou jen maturity  se bude konat 24. dubna 2020 od 8:45 h do 16:00 hodin.

Kurz MODerní Aplikace Matematiky je určen pro učitele středních škol a probíhá již od roku 2014 jednou ročně. Kurz je zaměřen na možnosti zpestření výuky matematiky, seznámení učitelů s moderními aplikacemi matematiky a zajímavými a netradičními úlohami, které mohou být použity ve výuce.

Můžete se těšit na dopolední přednášky:

Čeština

Dva dny s didaktikou matematiky

Dvacátý čtvrtý ročník konference Dva dny s didaktikou matematiky, kterou pořádá katedra matematiky a didaktiky matematiky PedF UK spolu se Společností učitelů matematiky JČMF. proběhne ve dnech 13. – 14. 2. 2020 na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Obdobně jako v předchozích ročnících bude zaměřena na prezentaci osobních zkušeností učitelů s vyučováním matematice a výsledků práce z různých oblastí didaktiky matematiky, a to formou přednášek, vystoupení v sekcích, pracovních dílen a otevřených hodin přímo na školách.

Čeština

Škola matematického modelování ŠKOMAM

Ve dnech 27. - 29. 1. 2020 proběhne seminář Škola matematického modelování (ŠKOMAM), který je určen zejména pro studenty posledních ročníků středních škol. 

Seminář se poprvé konal v únoru 2005 a ve stejné podobě probíhá každý rok. Dopoledne se skládá z popularizačních přednášek a v odpoledních počítačových cvičeních mají studenti možnost si sami vyzkoušet matematické modelování s využitím  vhodného softwaru.

Čeština

Tvoříme s iPadem a pro iPad

 

Letní škola „Tvoříme s iPadem a pro iPad“ je akce pro všechny zájemce ze školství, kteří si chtějí rozšířit a procvičit své dovednosti ve využití ICT ve výuce. Není to jen o práci s iPadem, ale také o využití webových nástrojů, nápadech do výuky, výměně zkušeností a navazování nových kontaktů.

Čeština

European Talent School

Od 8. do 11. srpna 2019 v Mezinárodním centru setkávání St. Marienthal, Ostritz Hands on – pusťme se do vědy vlastníma rukama!

Chceš poznat výzkum, rozšířit si obzory, probudit svou kreativitu? Fascinují tě přírodní vědy, informatika a technika? Chceš se dozvědět, jak dělá vědu Fraunhoferova společnost? Díky European Talent School poznáš běžný pracovní den ve Fraunhoferově institutu a pod vedením vědců a vědkyň si v praxi vyzkoušíš práci na některém tématu z oblasti přírodních věd, matematiky či informatiky.

Čeština