Škola matematického modelování ŠKOMAM

Čeština
štvrtok, február 4, 2021 - 08:45 to piatok, február 5, 2021 - 15:45
Umiestnenie:
Ostrava, VŠB-Technická univerzita, FEI (online)

Ve dnech 4. - 5. 2. 2021 proběhne seminář Škola matematického modelování (ŠKOMAM), který je určen zejména pro studenty posledních ročníků středních škol. Vzhledem k současné situaci celý seminář tento rok proběhne online a jen jako dvoudenní.

Seminář se poprvé konal v únoru 2005 a ve stejné podobě probíhá každý rok. Dopoledne se skládá z popularizačních přednášek a v odpoledních počítačových cvičeních mají studenti možnost si sami vyzkoušet matematické modelování s využitím  vhodného softwaru.

Co jsme v minulých letech modelovali? S využitím postupů matematické analýzy a numerických metod jsme navrhovali optimální karoserii auta tak, aby mělo nejlepší aerodynamické vlastnosti. Ukázali jsme si, jak upravovat fotografie pomocí nástrojů lineární algebry. Pomocí speciálních rovnic, kterým říkáme diferenciální, jsme modelovali změnu koncentrace léku v krvi a díky tomu jsme byli schopni navrhnout optimální časový interval mezi jeho pravidelným podáváním. A zvládli jsme i mnoho dalších úkolů.

Pokud chcete o ŠKOMAMu vědět více, navštivte stránku skomam.vsb.cz