Škola matematického modelování (ŠKOMAM)

Checo

Petra Vondráková, Petr Beremlijski, Martina Litschmannová a Petr Vodstrčil (Katedra aplikované matematiky, Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava) se ve dnech 28. - 30. 1. 2019 zapojili do třídenního kurzu Škola matematického modelování (ŠKOMAM) určeného pro studenty posledních a předposledních ročníků středních škol se zájmem o matematické modelování a výpočetní matematiku, který se konal v Ostravě.

Petra Vonráková zde prezentovala přednášku "Math4U – opakování k maturitě", Petr Beremlijski přednesl příspěvek "Chyby při matematickém modelování aneb co se nepovedlo", Martina Litschmannová měla přednášku s názvem "Vadí – nevadí aneb statistika kolem nás" a Petr Vodstrčil zde prezentoval příspěvek "O Jensenově nerovnosti".