Třída

100 procvičovacích her v PDF formátu

Co to je?

Nové zábavné procvičení látky – pro studenty pro domácí procvičování, pro učitele k zařazení do výuky.

Jedná se o jednoduché interaktivní PDF soubory, kdy student hledá správné odpovědi nebo k sobě se hodící dvojice (třeba předpis funkce a graf). Podívejte se na ukázky.

Ukázka tabulková hra Ukázka listování v bloku Ukázka párovací hra

Využití pro učitele?

Učitel může tyto hry použít přímo v hodině k procvičování. Ideální je interaktivní tabule, ale postačí i projektor a plátno. Student nebo učitel označují správné odpovědi a komentují výsledky.

Po ukončení se zobrazí slovní i grafické hodnocení a správné řešení.

Některé hry obsahují tajenku, která se odkrývá při správných odpovědích. Tajenkou bývá citát nějakého slavného matematika, filozofa nebo politika, jehož portrét a zajímavosti ze života jsou dispozici při kliknutí na jeho jméno.

To by mohlo žáky bavit

Je to něco jiného než křída a tabule nebo tužka a sešit. Zkuste toto neotřelé procvičování nových pojmů se zpětnou vazbou. Vneste do výuky radost, soutěživost a originalitu.

Ze stránky Student by měl být velký odkaz (grafický prvek) na fungující aplikaci. Ze stránky Učitel by měl být obdobný odkaz na Aplikaci pro tvorbu testů a písemek. Ze stránky Třída také odkaz na webovou stránku, kde budou umístěny procvičovací hry.