Matematika online, výuka a procvičování

Česky

Online učebnice, výukové aplikace zdarma

Přechod k online výuce je velmi náročným procesem. Existujících materiálů je mnoho, jsou často roztříštěné a jejich kvalita může být různá.  Na následujících odkazech najdete seznamy dalších odkazů na  online vzdělávací zdroje, které mohou žáci využívat k vlastnímu vzdělávání. K dispozici jsou též odkazy na weby, kde je možné si procvičovat učivo v rozličných oblastech. V neposlední řadě zde naleznete odkazy na metodické weby a portály s výukovými materiály.

https://www.rizeniskoly.cz/cz/aktuality/ucebnice-online-vyukove-aplikace-a-dalsi-k-dispozici-zdarma.a-6479.html

https://www.rizeniskoly.cz/cz/aktuality/ucime-se-online.a-6491.html

https://nadalku.msmt.cz/cs/vzdelavaci-zdroje/matematika

https://perpetuum.cz/2020/03/jak-zvladnout-vyuku-po-uzavreni-skol-tipy-na-online-aplikace/

https://otevrenevzdelavani.cz/otevrene-zdroje/

https://digikoalice.cz/ucime-se-online-ii/

Komunikační platformy:

https://www.rizeniskoly.cz/cz/aktuality/komunikacni-platformy-zdarma.a-6604.html

Procvičování matematiky - Math4U

Také na tomto webu Math4U najdete mnoho užitečného.  Pro studenty jsou určeny sekce STUDENT a TŘÍDA. Aplikace STUDENT umožní žákům vygenerovat si dle svých požadavků HTML test z jakéhokoliv učiva SŠ.  Práci s aplikací STUDENT uvidíte v tomto videu https://www.youtube.com/watch?v=3PJMHzjQ5_I&feature=youtu.be

Dále je možno využít připravené tréninkové hry v části TŘÍDA. Jedná se o tabulkové hry nebo párovací hry, kdy je cílem spárovat správné otázky a odpovědi (například funkce a její předpis, velikost úhlu ve stupních a radiánech).

Učitelé si mohou v části  UČITEL vytvářet písemky a interaktivní testy ve formátu PDF. Aplikace pracuje s databází 4 000 otázek v každém ze čtyř jazyků (angličtina, čeština, slovenština a polština). Učitel si vybere z databáze otázky, které se mu líbí, a vytvoří pro žáky interaktivní test. Ten si pak může umístit na svůj web a zadat žákům k procvičení. Podívejte se na video, které práci s aplikací podrobně popisuje: https://youtu.be/R6-bsOQSmZM.

 

.