Jak se připravit na maturitu z domova

Česky

Zkoušky společné části

Maturanti, kteří se za současné situace připravují ke zkouškám společné části maturitní zkoušky z domova, popř. učitelé, kteří žákům s přípravou pomáhají, mohou při studiu a výuce na dálku využívat didaktické testy, pracovní listy k ústním zkouškám a další informace zveřejněné na webových stránkách Centra.

Na webu maturita.cermat.cz jsou uvedeny všechny potřebné informace o organizaci a konání maturitní zkoušky. Každému zkušebnímu předmětu společné části, popř. jeho dílčím zkouškám, jedná-li se o zkoušku komplexní, je věnována samostatná část webu, která obsahuje informace o ověřovaných dovednostech, struktuře zkoušek, povolených pomůckách, kritériích hodnocení a mnoho dalšího.

Požadavky na vědomosti a dovednosti žáků u zkoušek společné části maturitní zkoušky jsou stanoveny v katalozích požadavků. V zadání zkoušek se neobjeví nic nad rámec těchto požadavků.

Upozornění: Rozhodnutím Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy v souvislosti s mimořádnými opatřeními v důsledků šíření koronavirové nákazy žáci nebudou v rámci společné části maturitní zkoušky konat písemné práce z českého jazyka a literatury a z cizího jazyka.

Didaktické testy

Didaktické testy z předchozích let jsou ideálními studijními materiály, díky kterým se žáci mohou seznámit s formátem a obsahem zkušební dokumentace, se kterou budou v průběhu této zkoušky pracovat.

V testovém sešitě didaktického testu se setkají s typy úloh, které se v nich pravidelně objevují, a dozví se, jak správně zapisovat své odpovědi do záznamového archu. V záznamovém archu pro příslušný test si pak mohou zápis odpovědí sami vyzkoušet. Zapsané odpovědi je následně možné zkontrolovat v klíči správných řešení, který obsahuje způsob hodnocení jednotlivých úloh.

Didaktické testy, záznamové archy a klíče správných řešení

Ústní zkoušky

Ústním zkouškám společné části maturitní zkoušky z českého jazyka a literatury a z cizího jazyka se věnují samostatné části webu, ve kterých jsou k dispozici jednak podrobné informace ke struktuře, průběhu a způsobu hodnocení zkoušky, jednak ukázky zkušební dokumentace, se kterou budou žáci  a jejich hodnotitelé při zkoušce pracovat.

Na webu maturita.cermat.cz budou průběžně zveřejňovány další aktuální informace týkající se organizace a konání maturitní zkoušky v letošním školním roce.

Převzato z http://www.msmt.cz/jak-se-pripravit-na-maturitu-z-domova